kzruen

Сенім телефондары:

8 (7292) 57 12 16

8 778 959 84 60

Сейдалиев Асқар Әбиұлы

Басқарма басшысы

қауырт желі

110

Горячая линия

Маңғыстау облысының терроризмге қарсы күрес комиссиясы Антитеррористическая комиссия Мангистауской области

 

Мобильные приложения:
kzruen
Мобилді нұсқа

20 мамыр 2019, Дүйсенбі

Басқарма жаңалықтары

5 сәуір 2019

Жұмысшы мамандығының «Worldskills Kazakhstan» кәсіптік шеберліктің өңірлік конкурсы

2019 жылдың 1-5 сәуір аралығында 18-22 жас аралығындағы студенттер, колледж бітірген түлектер, жас жұмысшылар мен мамандар арасында «WorldSkills Kazakhstan»  кәсіптік шеберліктің Ұлттық чемпионатының өңірлік кезеңі конкурсы (әрі қарай - «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионаты) болып өтті.

Маңғыстау облысы әкімінің қолдауымен Маңғыстау облысында «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатын өткізудің негізгі операторы болып Маңғыстау облысының білім басқармасы белгіленді.

«WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатын облыстың техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары арасында 37 құзыреттілік бойынша  өткізу жоспарланды. Аталған шараны өткізу және ұйымдастыру бойынша кезендік жұмыс жоспары жасақталып, Облыс әкімінің орынбарсары Р.К.Сәкеевтің  төрағалығымен «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатын өткізу және ұйымдастыру комитеті құрылды.

«WorldSkills Kazakhstan»  кәсіптік шеберліктің республикалық чемпионатының ережесіне сәйкес 37 құзыреттілік бойынша өңірлік чемпионатты өткізу алаңдары бекітілді.

«WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатын «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатының құзыреттіліктері бойынша сарапшылар тізімі жасақталып, олар чемпионат тапсырмалары мен алаңдарға қойылатын талаптарды талқылап, әзірледі.

«WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатының құзыреттіліктері бойынша чемпионатты өткізуге демеуші ретінде және алаңдармен қамтамасыз етуге 9 мекеме (АҚ, ЖШС, кәсіпорындар) 8 колледж (1 мемлекеттік емес), 1 балабақша тартылды.

Сонымен бірге, «WorldSkills Kazakhstan» өңірлік чемпионатының ашылу және жабылу салтанатын мейлінше жария, қоғамдық-көпшілік және БАҚ құралдарында кең көлемде тарата өткізу ұйымдастырылды.

2019 жылдың 1 сәуірі күні Маңғыстау облысының  «Өңірлік коммуникациялар қызметі» WorldSkills жобасы бойынша брифинг өткізді. Брифингке «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ-ның Кәсіби шеберлікті дамыту және Worldskills қозғалысы басқармасының басшысы Есдәулетова Әтіркүл Ағатайқызы, Маңғыстау облысы білім басқармасы техникалық және кәсіптік бөлімінің жетекшісі, Маңғыстау облысы бойынша ресми делегаттың ассистенті Ж. Сармурзина, Маңғыстау облысы бойынша техникалық делегат М.Измухамедов, Бейнеу политехникалық колледжінің түлегі «Инженерлік графика  CAD» құзыреттілігі бойынша әлемдік  «Abu Dhabi-2017»  чемпионаттарына қатысушы Е. Сұлтанғалиев, «Worldskills Aktau-2019» чемпионатына қатысушылар Е.Эсмағанбетов,  Б. Мырзагельдиев.

2019 жылдың 1 сәуірі күні «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатының ашылу салтанаты Ақтау қаласында «Хан Шахар» салтанат сарайында өтті.

Чемпионаты аясында Бейнеу политехникалық колледжі «IT cаласы бойынша «BB sensor», Қарақия кәсіптік колледжі «Матаны бояу технологиясы (батик әдісі)», Маңғыстау туризм колледжі «Майлықтарды қаттау түрлері», «Орамалдардан қаттап пішіндер жасау», «Наннан жасалған мүсіндер», «Көкеністерден карвинг жасау»; Жаңаөзен политехникалық колледжі «Шаш сәндеу үлгілері», Маңғыстау политехникалық колледжі «Жеңіл автокөліктің беріліс қорабын ашу» (уақытқа орындау); Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі «Беттерге сәнді сылақ жағу»; Маңғыстау облыстық медицина колледжі «Алғашқы медициналық көмек» (Израйлдық әдіс) тақырыбында чемпионатқа қатысушы студенттері шеберлік сыныбын (мастер-класс) көрсетті. «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ-ның Кәсіби шеберлікті дамыту және Worldskills қозғалысы басқармасының басшысы Есдәулетова Әтіркүл Ағатайқызы студенттердің шеберлік сыныптарын көріп тамашалады.

«WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатының салтанатты ашылу рәсіміне, Маңғыстау облысы әкімінің орынбасары Қилыбай Нұрдәулет Игілікұлы,  облыстық Мәслихаттың депутаттары, «Кәсіпқор» холдингі» КЕАҚ-ның Кәсіби шеберлікті дамыту және Worldskills қозғалысы басқармасының басшысы Есдәулетова Әтіркүл Алғатайқызы, «Нұр Отан» партиясының, мемлекеттік органдардың басшылары және қалалар мен аудандар әкімдіктерінің өкілдері, облыстық басқарма басшылары, Сәмет Әзімхан Серікханұлы халықаралық сарапшы, Маңғыстау облысының «Атамекен» кәсіпкерлер палатасы мен бизнес-қауымдастығының, үкіметтік емес ұйымдардың, бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері, әлеуметтік серіктестер және облысымыздың ірі кәсіпорындарының басшылары, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының басшылары, мамандары, 251 конкурсант, 150 сарапшы, компатриот-сарапшылар, демеушілер және БАҚ өкілдері, барлығы 550 адам қатысты.

2019 жылдың 1-5 сәуір күні «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионаты 37 құзыреттілік бойынша арнайы әзірленген 18 жерде өтті.

Облысымызда алғашқы рет есту қабілеті нашар студенттерге арналған «DeafSkills» чемпионаты Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі базасында өтті. Чепионатқа 6 студент қатысты. Чемпионат жеңімпаздары:

«Киім үлгілеу» құзыреттілігі бойынша:

Алтын медаль І орынға ие болған Габдуллина Айгерим, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Байбулова Шарайна,  Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Жеткербаева Ақжарқын, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі.

Колледжішілік чемпионатқа қатысып жеңімпаз атанған 251 студент «WorldSkills Aktau» өңірлік чемпионатына қатысып, кәсіптік шеберліктерін сынады.

Озық отандық және халықаралық тәжірибеге сүйеніп, студенттерге кәсіби бағдар беру, кәсібіне икемдеу, жұмысшы мамандықтарын дәріптеу, қазіргі және болашақ кәсіби құзыреттіліктерін игеру үшін жаңа мүмкіндіктер жасау мақсатында WorldSkills қозғалысының құрамдас бөлігі негізінде «FutureSkills Аktau» чемпионаты техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының 15-17 жас аралығындағы студенттер арасында 10 құзыреттілік бойынша өтті.

Олар: «Слесарлық іс», .«Компьютерлік ойындар мен мультимедиялық қосымшаларды дамыту»,  «Ұлттық тағамдар», «Туризм»,«Аударма ісі», «Сигналдау, орталықтандыру, блоктау және автоматика жабдықтарын жөндеу, қызмет көрсету», «Дене шынықтыру және спорт», «Бейне өндірісі», «Ақпараттық кабельдік желілер», «Мектепке дейінгі тәрбие».

Чемпионат жеңімпаздары:

«Сандық бағдарламалық басқару станоктарындағы токарлық жұмыс»:

Алтын медаль І орынға ие болған Сейдахметов Мақсат, Х. Өзбекқалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған Избасаров Данияр, Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Аразмухамметов  Галымжан,  Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі.

«Инженерная графика CAD»:

Алтын медаль І орынға ие болған Мухангалиев Нұрасыл, Бейнеу политехникалық колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған Бақыт Әділет, Бейнеу политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Дошиков Арман, Х. Өзбекқалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Дәнекерлеу технологиясы»:

Алтын медаль І орынға ие болған Нұрлыбаев Ақылбек, Х.Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі; Чонекбаев Мерас, Маңғыстау техникалық  колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған Рзабек Чайканов, Жаңаөзен қызмет  көрсету және  жаңа технологиялар колледжі.

«Мобильдік робототехника»:

Алтын медаль І орынға ие болған Демовов Жасулан, Абдуллаев, Нурлыбек Бейнеу политехникалық колледжі.

«Прототипирование»:

Алтын медаль І орынға ие болған  Мучиркинаев Хамит, Бейнеу политехникалық колледжі.

«Кірпіш қалау»:

Алтын медаль І орынға ие болған Мырзагелдиев Бактияр, Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған Тилевов Адылбек, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған  Ресбаев Нұрлан,  Каспий өңірі «Болашақ» колледжі.

«Құрғақ құрылыс және сылақ жұмыстары»:

Алтын медаль І орынға ие болған Карабалаев Миржан, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған  Сахиев Нұрадин, Каспий өңірі «Болашақ» колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған  Нұранов Құдайберген, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі.

«Майлау және безендіру жұмыстары»:

Алтын медаль І орынға ие болған Куспанов Онгарсын, Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған  Аманжол Саламат, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған  Тенизбай Жангазы, Каспий өңірі «Болашақ» колледжі.

«Тақтатаспен қаптау»:

Алтын медаль І орынға ие болған Кувандиков Нурсултан, О.Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды техникалық колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған  Шанытбаев Мағжан, О.Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды-техникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған  Жанбауов Арман, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі.

«Электромонтаждық жұмыстар»:

Алтын медаль І орынға ие болған Буркитбаев Батыр, Мангистау энергетикалық колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған Муратбай Ертай,  О.Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды-техникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған  Бураев Бекзат, Маңғыстау энергетикалық колледжі.

«Слесарлық іс»:

Алтын медаль І орынға ие болған Құтмағанбетов Төрехан, Маңғыстау энергетикалық колледжі;

Күміс медальмен ІІ орынға ие болған Байғабылов Қайыржан, Қаракия кәсіптік колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Сатчаев Нұрбек, М.Тынышбаев атындағы Ақтау көлік колледжі.

«Сантехника және жылыту»:

Алтын медаль І орынға ие болған Кушпентаев Ильяс,  Маңғыстау энергетикалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Сарбасов Бердібек,  Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Амантурлиев Нұрбек, Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі.

«Компьютерлік ойындар мен мультимедиялық қосымшаларды дамыту»:

Алтын медаль І орынға ие болған Өмірхан Нұржан, Бейнеу политехникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Олжабай Азат, О. Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды техникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Жақсылық Нұржан, Ш.Есенов атындағы көпсалалы колледжі.

«Бизнеске арналған IT-бағдарламалық қамтамасыз ету»:

Алтын медаль І орынға ие болған Жумаханов Саяуыш, О.Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды техникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Тенес Галымжан, О. Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды техникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Куатбаев Саян, Бейнеу политехникалық колледжі.

«Графикалық дизайн»:

Алтын медаль І орынға ие болған Тимофеева Карина , Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Сапарбаев Есбол марапатталады. Бейнеу политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Шиндигалиев Жигер, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі.

«Ақпараттық кабельдік желілер»:

Алтын медаль І орынға ие болған Гапуов Нурбол,  Кайнар колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Бердіғалиев Саламат, Қаракия кәсіптік колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Онгарбаев Ержан, Бейнеу политехникалық колледжі.

«Желілік және жүйелік басқару»:

Алтын медаль І орынға ие болған Баянов Сүндет, Бейнеу политехникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Бағдат Олжабай, Х.Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Жайлауов Сырым, Бейнеу политехникалық колледжі.

«Веб-дизайн»:

Алтын медаль І орынға ие болған Сагинов Бакдаулет,  Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Назарбай Нұрбек,  О.Тұрмағанбетұлы атындағы Маңғыстау индустриалды техникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Жидко Максим, Каспий өңірі «Болашақ» колледжі.

«Бейнеөндірісі»:

Алтын медаль І орынға ие болған Орынжан Даурен,  Х.Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Жарылгасинова Айгул, Бейнеу политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Джурмуханов Заманбек, Қайнар колледжі.

«Жеңіл автокөліктерге жөндеу және қызмет көрсету»:

Алтын медаль І орынға ие болған Қомаев Нұрсұлтан, Каракия кәсіптік колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Танатаров Нұрсұлтан, Х. Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған  Хожахмедов Ербол, Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі.

«Сигналдау, орталықтандыру, блоктау және автоматика жабдықтарын жөндеу, қызмет көрсету»:

Алтын медаль І орынға ие болған Изенов Куат, М.Тынышбаев атындағы Ақтау көлік колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Жумагалиев Рахат,  Бейнеу политехникалық коледжі

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Оразбаев Қасым,  Бейнеу политехникалық коледжі

«Аспаздық ісі»:

Алтын медаль І орынға ие болған Аяп Асемай, Маңғыстау туризм колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Омирбаева Козкуй, Қаракия кәсіптік колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Яхиянов Ниязбек, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі.

«Наубайшы ісі»:

Алтын медаль І орынға ие болған Даулетбаева Жұлдыз, Маңғыстау туризм колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Тұранова Ақмаржан, Қаракия кәсіптік колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Нұрлекеева Гулмира, Бейнеу политехникалық колледжі.

«Кондитерлік ісі»:

Алтын медаль І орынға ие болған Ергенова Айдана, Маңғыстау туризм колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Косай Нурсауле, Маңғыстау туризм колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Тазабаева Жансая, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі.

«Ұлттық тағамдар»:

Алтын медаль І орынға ие болған Бисенов Казбек , Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Сәдуақас Бекболат, Маңғыстау туризм колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Денисов Данил, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі.

«Туризм»:

Алтын медаль І орынға ие болған Кравцова Карина, Маңғыстау туризм колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Кожирова Клара, Маңғыстау туризм колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Молдазым Бағила, Маңғыстау туризм колледжі.

«Мейрамханалық қызмет көрсету»:

Алтын медаль І орынға ие болған Байков Олег, Маңғыстау туризм колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған  Абджималов Танат, Маңғыстау туризм колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Бесуднова Илона, Маңғыстау туризм колледжі.

«Аударма ісі»:

Алтын медаль І орынға ие болған Шәудирова Гүлдера, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған  Изимова Дина, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Қыдырова Арайлым, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі.

«Қонақ үй әкімшілігі»:

Алтын медаль І орынға ие болған Кудиярова Жулдыз, Маңғыстау туризм колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған  Федотов Николай, Маңғыстау туризм колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Утюшев Сәтжан, Маңғыстау туризм колледжі.

«Дене шынықтыру және спорт»:

Алтын медаль І орынға ие болған Омирбеков Акканат, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Турашева Диляра, Каспий педагогика және салалық технологиялар колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Кадирбаев Аян, Бейнеу гуманитарлық-экономикалық колледжі.

«Мектепке дейінгі тәрбие»:

Алтын медаль І орынға ие болған Зинадин Құндыз, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Сүлейменова Марина, Түпқараған гуманитарлы-техникалық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Тоқтабаева Жарқынай, «Каспий» педагогика және салалық технологиялар колледжі.

«Медициналық және әлеуметтік күтім»:

Алтын медаль І орынға ие болған Ягшыбаева Нурсулу, Маңғыстау облыстық медициналық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Молдамуратова Алтынай, «Мейірбике» медициналық колледжі;

Қола медаль ІІІ орынға ие болған Наримова Гулшат, «Мейірбике» медициналық колледжі.

«Кәсіпкерлік»:

Алтын медаль мен І орынға ие болған Баранкова Надежда, Дочаев Абылай, О. Тұрмағанбетұлы маңғыстау индустриалды техникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Қосымбаева Ұлмекен, Ұзақбаева Жансая, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі;

Қола медаль мен ІІІ орынға ие болған Арызбеков Ералы,  Кайреден Аманжан,  Х .Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі.

«Киім үлгілеу»:

Алтын медаль мен І орынға ие болған Шатинова Зарина, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Артықбаева Эльнора, Жаңаөзен политехникалық колледжі;

Қола медаль мен ІІІ орынға ие болған Жаумытбайқызы Бибісара, Қаракия кәсіптік  колледжі.

«Шаштараз өнері»:

Алтын медаль мен І орынға ие болған Атантаева Жемис, Жаңаөзен политехникалық колледжі;

Күміс медаль ІІ орынға ие болған Юсупбаева Дилшат,  Жанаөзен политехникалық колледжі;

Қола медаль мен ІІІ орынға ие болған Оразова Алиса, Жанаөзен политехникалық колледжі.

«Үздік маман» алқасымен (медальон) марапатталғандар:

«Киім үлгілеу» DeafSkills Қонысбай Манар Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

«Кірпішті қалау» Ақылбеков Оразалы, Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Майлау және безендіру жұмыстары» Қадір Нұрболат, Каспий өңірі «Болашақ» колледжі;

«Тақтатаспен қаптау» Ауметаликов Еламан, Түпқараған гуманитарлық техникалық колледжі;

«Құрғақ құрылыс және сылақ жұмыстары» Нұрмухаммедов Қуаныш, Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі;

«Веб-үлгілеу» Османова Жансая, Қаракия кәсіптік колледжі;

«Бизнеске арналған IT-бағдарламалық қамтамасыз ету» Илиясов Нұрбол, Бейнеу политехникалық колледжі;

«Бейне өндірісі» Қабылов Жұмабек, Шахмардан Есенов атындағы көпсалалы колледжі;

«Желілік және жүйелік басқару» Пернебаев Фараби, Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Графикалық дизайн» Сахиева Балнұр, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы маңғыстау гуманитарлық колледжі ;

«Электромонтаждық жұмыстар» Мухамбетов Арман, Бейнеу политехникалық  колледжі;

«Сантехника және жылыту» Бимуратов Асылхан, Маңғыстау энергетикалық колледжі;

«Токарлық жұмыс сандық бағдарламалық басқару станоктарында» Базарбаев Өрбісін, Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Дәнекерлеу технологиясы» Тергеубаев Қауынбай, Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Кәсіпкерлік» Аяпбаева Мунира, Нәдірбаева Гүлназ Мұхамбетжан Тынышбаев атындағы Ақтау көлік көлледжі;

«Инженерлік графика  CAD» Муртазаев Нурсултан, Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Компьютерлік ойындар мен мультимедиялық қосымшаларды дамыту»

Кызылкул Жасулан, Шахмардан Есенов атындағы көпсалалы колледжі;

«Тоңазытқыш және желдету техникаларына қызмет көрсету» Гамидов Гадим, Ақтау есептік-технологиялар колледжі;

«Слесарлық жұмыс» Доралиев Аким, Халел Өзбекғалиев атындағы Маңғыстау политехникалық колледжі;

«Сигналдау, орталықтандыру, блоктау және автоматика жабдықтарын жөндеу, қызмет көрсету» Аскербаев Нұрлыбек,  Мұхамбетжан Тынышбаев атындағы Ақтау көлік колледжі;

«Ақпараттық кабельдік желілер» Сансызбай Арман, Шахмардан Есенов атындағы көпсалалы колледжі;

«Дене шынықтыру және спорт» Баландин Александр, Мұрын жырау Сеңгірбекұлы атындағы Маңғыстау гуманитарлық колледжі;

«Шаштараз өнері» Толепбергенова Гаукар, Жаңаөзен политехникалық колледжі;

«Аспаздқық ісі» Серикова Айдана, Маңғыстау туризм колледжі;

«Мейрамханалық қызмет көрсету» Избергенов Нурсултан, Маңғыстау туризм колледжі;

«Кондитерлік ісі» Достанов Бекжан, Карақия кәсіптік колледжі;

«Наубайшы ісі» Бакытжанова Динара, Маңғыстау туризм колледжі;

«Туризм»  Атабаева Асель, Маңғыстау туризм колледжі;

«Қонақ үй әкімшілігі»  Сельбаев Темирлан, Маңғыстау туризм колледжі;

«Ұлттық тағамдар» Жолдасбеков Бакдаулет, Маңғыстау туризм колледжі;

«Мектепке дейінгі тәрбие» Саутова Айымгул,  Каспий өңірлік «Болашақ» колледжі;

«Киім үлгілеу», Еркимбаева Аяжан, Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі;

«Жеңіл автомобилге қызмет көрсету, жөндеу» Ермуханов Есенбек,  Бейнеу политехникалық колледжі;

«Аударма ісі» Левченко Дарья, Маңғыстау туризм колледжі;

«Медициналық және әлеуметтік күтім» Төрағалиева Айзада, Маңғыстау облыстық медицина колледжі;

«Мобильді робототехника» Шағырбаев Рахымбек, Баубеков Ерсұлтан, Бейнеу политехникалық колледжі.

 


Оқылған саны: 125




15 мамыр 2019

«Сыр мақтанышы Әбділда Тәжібаев» тақырыбындағы поэзиялық кеш өтті

Ә.Тәжібаевтың туғанына 110 жыл толуына орай «Сыр мақтанышы Әбділда Тәжібаев» тақырыбындағы поэзиялық кеш өтті. Отты жыр, салмақты сөзімен қазақ әдебиетінде өшпес із қалдырған Әбділда Тәжібаевқа арналған жыр кеші өтіп, ақын қаламынан туған өлеңдері өлкеміздің әр ауданынан келген ұстаздар мен оқушылар назарына ұсынылды. Маңғыстау облысы білім басқармасы басшысының орынбасары Мамаева Гүлмира...

Оқылған саны: 14

15 мамыр 2019

«Үздік мектеп музейі» облыстық байқауы

Білім басқармасының іс-шаралар жоспарына сәйкес «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында, Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризмінің орталығында 2019 жылы 14 мамыр күні жалпы білім беру ұйымдарының музей қызметкерлері арасында өскелең ұрпақты әлеуметтендіруде және ұлт құндылықтарымен жәдігерлерін насихаттау мақсатында «Үздік мектеп музейі» атты облыстық байқауы өткізілді. Байқауға әр аудан...

Оқылған саны: 34

8 мамыр 2019

«Оқушылардың жазғы демалысында шатырлы туристік лагерьлерді ұйымдастыру» тақырыбындағы облыстық қашықтық сабағы

 Ағымдағы жылдың 3 мамыр күні Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризмі орталығының ұйымдастыруымен Бейнеу ауданының Ж.Қалдығараев атындағы орта мектебінде «Оқушылардың жазғы демалысында шатырлы туристік лагерьлерді ұйымдастыру» тақырыбында облыстық қашықтық сабақ өткізілді. Қашықтық сабағына Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған, Мұнайлы аудандары және Ақтау, Жаңаөзен қалалық білім беру...

Оқылған саны: 34

6 мамыр 2019

«Біз таза қаланы қолдаймыз!» облыстық экологиялық акциясы

2019 жылдың 2 сәуірі мен  30 сәуірі  аралығында жүргізілген айлық сеңбіліктің нәтижесінде «Біз таза қаланы қолдаймыз» атты екі күндік экологиялық акциямен қорытындыланды. Облыстық айлық сенбіліктің нәтижесінде мектептерде 3 мыңдай ағаш отырғызылды. Бұл шара әр жыл сайын және жаз айларында  жалғасатын болады. Акцияға аудан, қаладан айлық кезеңнің ең белсенді 35 оқушысы шақырылды. Оқушыларға...

Оқылған саны: 36

3 мамыр 2019

Маңғыстау облысының тарихи-мәдени орындарына саяхат

Ағымдағы жылдың 13 сәуірі күні орталық ЖШС «Этнотур» туристік фирмасымен бірге 50  оқушыны «Отпан тау» тарихи-мәдени кешені мен «С.Қондыбай атындағы мемориалдық музейіне» экскурсияға апарды.   Саяхат  гидтері  жол бойында оқушыларды өңіріміздің тарихи орындары жайлы ақпараттармен бөлісті. «Отпан тарихи-мәдени кешеніндегі» мемориалдық музейіне барып, музей экскурсоводы музей ішін толықтай...

Оқылған саны: 42

2 мамыр 2019

«Табиғатты аяла» жас өлкетанушылар, экологтар мен табиғат зерттеушілерінің облыстық форумы

Облыстық білім басқармасының іс-шаралар жоспарына сәйкес, «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында білім алушыларды табиғатты қорғау қызметіне тарту, туған өлке табиғатына экологиялық бағдарланған қатынасты тәрбиелеу мақсатында 2019 жылдың 17 сәуір күні «Табиғатты аяла» жас өлкетанушылар, экологтар мен табиғат зерттеушілерінің облыстық форумы Ақтау қаласы, Маңғыстау туризм колледжінде өткізілді....

Оқылған саны: 46

2 мамыр 2019

«Алтын қазына» көркем және сәндік-қолданбалы балалар шығармашылығының облыстық көрме-байқауы

    Білім басқармасының іс-шаралар жоспарына сәйкес, Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризмінің орталығы 2019 жылғы 24 сәуір күні Ақтау қаласы, №16 жалпы білім беру орта мектебінің базасында жалпы орта және қосымша білім беру ұйымдарының білім алушылары арасында «Алтын қазына» көркем және сәндік-қолданбалы балалар шығармашылығының облыстық көрме-байқауын өткізді.           Облыстық...

Оқылған саны: 36

2 мамыр 2019

«Маңғыстау кереметтері» мәдени танымдық экскурсиясы

Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризмі орталығы ағымдағы жылдың 12-14 сәуір күндері аралығында білім басқармасының «Өз еліңді таны» акциясы аясында алынған балалар мен жасөспірімдер туризмінің іс-шараларының «Маңғыстау кереметтері» атты  мәдени танымдық экскурсиясына Ақтөбе облысы Шалқар ауданы мектептерінің 50-ге жуық оқушылары апарылды.    Саяхат «Шопан ата-Бекет ата»,...

Оқылған саны: 31

29 сәуір 2019

9-11 сынып оқушылары мен ата-аналарына кең көлемде түсіндіру жұмыстары жүргізілді

Ағымдағы жылдың 15-26 сәуір күндері Маңғыстау облысының білім басқармасының ұйымдастыруымен «Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған «Еңбек мемлекеттік» бағдарламасы аясында «Баршаға арналған тегін техникалық және кәсіптік білім» жобасын облыс көлеміндегі жалпы орта білім беретін мектептердің 9-11 сынып оқушыларына және олардың ата-аналарына кең...

Оқылған саны: 24

26 сәуір 2019

«Адами капиталды дамытуға арналған құралдар» тақырыбында семинар өтті

2019 жылы 26-27 сәуір күндері «Білім инновация лицейі» базасында Маңғыстау облысының білім басқармасының ұйымдастыруымен техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарына арналған заманауи тетіктерді түсіну және WorldSkills International, халықаралық тәжірибе және жергілікті сипаттамалар арқылы адами капиталды басқарудың жүйелі тәсілін қалыптастыру мақсатында «Адами капиталды дамытуға арналған...

Оқылған саны: 26

26 сәуір 2019

«Үздік қосымша білім беру педагогы» атты облыстық байқауы

Қосымша білім беру ұйымдарында тәрбие үдерісін жетілдіру, тәрбие субъектілерінің құзырлылығын дамыту және шығармашылықпен жұмыс жасайтын қосымша білім беру педагогтарын анықтау, кәсіби шеберлігін, теориялық дайындығын жетілдіру және ынталандыру мақсатында ағымдағы жылдың 26 сәуір күні «Үздік қосымша білім беру педагогы» атты облыстық байқауы өткізілді. Байқаудың қорытындысында...

Оқылған саны: 42

26 сәуір 2019

«Жаңа әдіс - тәсілдің қолдану тиімділігі» тақырыбында ашық есік күні өтті

Маңғыстау облысының білім басқармасының көру қабілеті бұзылған балаларға арналған №1 арнайы балабақшасы ағымдағы жылдың 18 сәуір күні «Жаңа әдіс - тәсілдің қолдану тиімділігі» тақырыбында ашық есік күнін өткізді. Шараның мақсаты - білімге ерекше қажеттілігі бар балалармен жүргізілетін оқу – түзету – тәрбие жұмыстарында жаңа әдіс тәсілдерді пайдалана отырып үлгілік оқу бағдарламаның талаптарын...

Оқылған саны: 40

26 сәуір 2019

Маңғыстау облысының педагогтарынан құралған әйелдер форумы өтті

Ағымдағы жылдың 26 сәуірі күні білім басқармасының акт залында Қазақстан Республикасы Президентіне кезектен тыс сайлау науқаны қарсаныңда Маңғыстау облысының педагогтарынан құралған әйелдер форумы өтті.Шараға білім басқармасының қызметкерлері, ардагер-ұстаздар, облыстық арнайы және жалпы орта білім беру ұйымдарының педагогтары қатысты.Шарада «Нұр Отан» партиясының кезектен тыс ХІХ съезіндегі...

Оқылған саны: 31

24 сәуір 2019

Республикалық Абай оқулары байқауының облыстық кезеңі өтті

2019 жылдың 23 сәуір күні Ақтау қаласы №23 жалпы білім беру орта мектебі ғимаратында  5 - 11 сынып оқушылары арасындағы республикалық Абай оқулары байқауының облыстық кезеңі өтті. 4 бағыт бойынша өткен байқауға аудан, қала және мамандандырылған мектептерден 40 оқушы қатысты. «Өлең-сөздің патшасы, сөз сарасы» бағыты бойынша: Бас жүлде - Реш Нұргүл - Қарақия ауданы, №7 орта мектебінің 7 -...

Оқылған саны: 44

22 сәуір 2019

Ақтауда 170 стартап жоба таныстырылды

Ағымдағы жылдың 20-27 сәуірі күндері  Ақтау қаласы химия-биология бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебінің ұйымдастыруымен және облыстық білім басқармасының қолдауымен «Caspian Startup-2019» оқушылар мен колледж студенттері арасындағы тұңғыш стартаптар конкурсының іріктеу кезеңі өтті.  Екінші рет ұйымдастырылған бизнес-идеялар сайысына  190-нан аса жобадан өтініш келіп түсті, оның 170-і...

Оқылған саны: 94

19 сәуір 2019

Кәмелетке толмағандардың ісі және олардың құқықтарын қорғау жөніндегі облыстық комиссияның кезекті отырысы өтті

2019 жылдың 19  сәуірі күні Кәмелетке толмағандардың ісі және олардың  құқықтарын қорғау жөніндегі облыстық комиссияның кезекті отырысы өткізілді. Облыс әкімі орынбасары  Р. К. Сәкеевтің төрағалығымен өткен отырысқа Комиссия мүшелері, аудан, қала әкімдерінің орынбасарлары, құқық қорғау органдарының, үкіметтік емес ұйымдарының өкілдері қатысты. Отырыс барысында Ақтау, Жаңаөзен қалалық кәмелетке...

Оқылған саны: 62

19 сәуір 2019

Республикалық Мағжан оқулары байқауының облыстық кезеңі

2019 жылдың 18 сәуір күні Ақтау қаласы 3 жалпы білім беретін орта мектебі ғимаратында 5 - 11 сынып оқушылары арасында республикалық Мағжан оқулары байқауының облыстық кезеңі өтті.Байқаудың мақсаты: жалынды ақын Мағжан Жұмабаев мұрасын жас ұрпаққа таныту, олардың азаматтық ұстанымының, ұлттық ой - санасының қалыптасуына ықпал ету. Байқауға аудан, қала және мамандандырылған мектептерден барлығы...

Оқылған саны: 57

19 сәуір 2019

«Республикалық «Математикалық регата» олимпиадасы

2019 жылдың 17 сәуірі күні Ақтау қаласының «Білім-инновация» лицейі базасында педагогтердің кәсіби қызметінде жоғары нәтижелерге жетуде ұмтылысын арттыру мақсатында республика көлемінде математика пәні мұғалімдеріне арналған «Математикалық регата» олимпиадасы өткізілді. Олимпиадаға 19 команда 76 мұғалім қатысты. Олимпиада 4 кезеңнен тұрды және қатысушылар әр кезеңде 3 математикалық есептен...

Оқылған саны: 110

17 сәуір 2019

Республикалық «Математикалық регата» олимпиадасының ашылу салтанаты

2019 жылдың 17 сәуірі күні Ақтау қаласындағы «Holidаy Inn» қонақ үйінде республикалық «Математикалық регата» олимпиадасының ашылуы салтанаты өтті. Салтанатты шараға республикалық 14 облыс пен 3 қаласынан келген командалар, облысымыздың математик ардагер ұстаздары, аудандық, қалалық білім бөлімдерінің басшылары, білім үйлестіру орталықтарының директорлары мен әдіскерлері, үкіметтік емес ұйымдар...

Оқылған саны: 78

17 сәуір 2019

"Жетекші мектеп-білім беру мазмұнын жаңарту аясындағы даму алаңы" жетекші мектептердің ІІІ аймақтық форумының ашылу салтанаты өтті

2019 жылдың 17 сәуірі күні Ақтау қаласында жаңартылған орта білім мазмұнын енгізу бойынша аймақтық жақын орналасқан мектептерге әдістемелік көмек көрсететін жетекші мектептердің тәжірибесін таратуға бағытталған жетекші мектептер арасында жүргізіліп жатқан жұмыстар бойынша тәжірибе алмасу мақсатында ІІІ аймақтық форумның ашылу салтанаты өтті. Форумға Республика бойынша «НЗМ» ДББҰ өкілдері,...

Оқылған саны: 58

12 сәуір 2019

«Жаңашылдық, өзгеріс, жаңа әдіс - тәсілдер балабақшада» тақырыбындағы облыстық педагогикалық оқуы өткізілді

Бүгін, 12 сәуір күні мектепке дейінгі білім беру саласын модернизациялау бағытында «Жаңашылдық, өзгеріс, жаңа әдіс - тәсілдер балабақшада» тақырыбындағы облыстық педагогикалық оқуы өткізілді.Аталған шараға аудан, қалалардағы мектепке дейінгі ұйымдардың 14 педагогы қатысты. Педагогикалық оқу барысында педагогтар жаңа технологияларды пайдалану, қолөнер бұйымдарын жасау барысында саусақтардың ұсақ...

Оқылған саны: 53

11 сәуір 2019

«Батыс Қазақстан өңірін таны!» атты экскурсиялық тур

Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризмі орталығы білім басқармасының 2019 жылғы іс қимыл жоспарына сәйкес, «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың 2018 жылғы 5 қазандағы «Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі жалпы ұлттық...

Оқылған саны: 86

8 сәуір 2019

«Өлкетану» оқулығы бойынша саяхат сабақтарын ұйымдастыру» облыстық қашықтық сабағы

Ағымдағы жылдың 27 наурыз күні Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризм орталығының ұйымдастырумен Маңғыстау аудандық білім үйлестіру орталығында «Өлкетану» оқулығы бойынша саяхат жұмыстары» тақырыбында онлайн режиміндегі облыстық деңгейде қашықтық сабағы өткізілді. Онлайн сабаққа Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған аудандары мен Ақтау қаласынан барлығы 60-тай адам...

Оқылған саны: 70

5 сәуір 2019

«Мектеп жылыжайындағы жұмыстарды үйлестіру» тақырыбындағы облыстық қашықтық сабағы

Ағымдағы жылдың 4 сәуірі күні Облыстық балалар мен жасөспірімдер туризм орталығының экология және биология бөлімінің ұйымдастыруымен Мұнайлы ауданының Батыр селосында  №10 мектепте «Мектеп жылыжайындағы жұмыстарды үйлестіру» тақырыбында облыстық деңгейде қашықтық сабақ ұйымдастырылды. Қашықтық сабағына Бейнеу, Қарақия, Маңғыстау, Түпқараған, Мұнайлы аудандары және Ақтау, Жанаөзен қалалық...

Оқылған саны: 77

Сейдалиев Аскар Абиевич

Начальник управления